Anadolu Üniversitesi e-Sertifika Programları Portalı  
Giriş  
Kullanıcı Adı:    Parola:  
  • Eğer e-sertifika programlarına kayıtlı bir öğrenci iseniz, "T.C. Kimlik Numaranız" ile e-Sertifika Programları Portalında oturum açabilirsiniz.

  • Eğer e-sertifika programlarına kayıtlı değilseniz, Kullanıcı Adı alanına "konuk" yazıp şifre alanını boş bırakarak e-Sertifika Programları Portalında oturum açabilirsiniz. Ancak bu durumda, çoğu hizmetimizden sınırlı olarak yararlanabilirsiniz.

  • Öğretim Üyelerimiz, kendilerine bildirilen kullanıcı adı ve şifreleri ile sistemde oturum açabilirler.

  • Internet Explorer'da güvenlik ve gizlilik ayarları varsayılan düzeyden daha yukarda olmamalıdır.

Oturum açma, derslere erişim, açılmayan sayfalar, çalışmayan bağlantılar v.b. gibi sorunları iletmek için e-Destek sistemini kullanabilirsiniz. Bu hizmet ile öğrenciler, günün herhangi bir saatinde program ile ilgili soru ve sorunlarını sisteme ekleyerek program sorumlularına iletebilirler. Ayrıca sistemde yer alan diğer soruları görüntüleyerek, sizin sorununuza benzer sorun ve sorulara verilen yanıtları inceleyebilirsiniz.

Sisteme soru eklerken aşağıdaki konulara dikkat etmeniz önem taşımaktadır.

  1. e-Sertifika Programları Portalı ile ilgili olarak, oturum açma, derslere erişim, açılmayan sayfalar, çalışmayan bağlantılar v.b. gibi sorunları e-Destek sistemine yazarak ilgili kişilere iletebilirsiniz. e-Televizyon, e-Alıştırma gibi farklı öğrenme hizmetlerinin kullanımından kaynaklanan sorunları ilgili hizmetin sayfasında bulunan e-Destek bağlantısından iletiniz.

  2. Programda okutulan derslerin içerikleri, ödevler, alıştırma soruları v.b. gibi konularda sorularınızı ilgili dersin e-Danışmanlık hizmetinden yararlanarak akademik danışmana iletiniz.

  3. e-Sertifika Programları web hizmetleri, kayıt işlemleri ve tarihleri, sınav işlemleri v.b. konularla ilgili soru ve sorunlarınızı esertifika@anadolu.edu.tr adresine e-posta gönderiniz. e-Destek sistemine bu konularda soru eklemeyiniz.

e-Sertifika Programları Portalında bulunan tüm içeriğin, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'ndan doğan tüm hakları Anadolu Üniversitesi Rektörlüğüne ait olup, izin alınmaksızın herhangi bir yol ile ve herhangi bir biçimde tümünün veya bir parçasının; kalıcı veya geçici olarak çoğaltılması, bu tür çoğaltmayı gerektiren yükleme, görüntüleme, çalıştırılma, aktarılma ve depolanması, çevirisi, adaptasyonu, düzenlenmesi veya herhangi bir değişiklik yapılması ve bundan doğan sonuçların kullanılması, kullandırılması, bedelli veya bedelsiz olarak herhangi bir şekilde kamuya yayımı yasaktır. Aksi takdirde hukuki ve cezai başvuru yolları kullanılacaktır.